CIFF 2013 Çin Uluslararası Mobilya Fuarı

Dünya genelinde düzenlenen büyük mobilya fuarlarından biri olan CIFF fuarı bu sene milli katılım düzeyinde yapılacak fuarlar arasındadır. Fuar ile ilgili organizasyonu Akdeniz İhracatçılar Birliği yapmakta olup fuara katılmak isteyen ihracatçılar yurt dışı fuar desteğinden faydalanmak için AKİB ile kontağa geçmesi gerekmektedir.

Şimdide fuar hakkında kısa birkaç bilgi verelim;

Fuar tarihler 18-23 Mart tarihleri arasında Çin/Guangzhou eyaletinde 680.000 m2 lik bir alanda düzenlenmektedir. Her yıl düzenlenen fuar bu yıl 31.kez kapılarını açacaktır. Fuar kapsamında klasik ve modern ev mobilyası başta olmak üzere, ofis, mutfak, bahçe mobilyaları, mobilya üretimi için gerekli hammaddeler, mobilya aksesuarları ve ev tekstili gibi ürünler sergilenecektir. 2012 yılında yaklaşık 1.200 m2’lik bir alanda gerçekleştirilen milli katılım organizasyonunda Türkiye milli katılım standını 55 farklı ülkeden 400’den fazla ülke ziyaret etmiştir.

Fuar katılım ücreti m2 başına 475 dolar olup aşağıda ulunan harcama kalemleri %70 devlet desteği kapsamındadır;

  • Toplam katılım bedelinin %70’i
  • İki kişi gidiş-dönüş uçak biletinin %50’si
  • Toplam destek tutarı 50.000 doları aşamamaktadır

Fuara katılım için yukarıda da belirttiğimiz üzere AKİB tarafından organize yapılmakta olup en geç 14 Aralık 2012 tarihine kadar başvuruların yapılması gerekmektedir.

Şimdiden herkese hayırlı fuarlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir