Devlet Destekleri Üzerine Genel Yazı

İhracat yapmak için çoğu zaman bazı maliyetlere önceden katlanılması gerekmekte olduğundan birçok firma bu masraflara katlanmamak için ihracata soğuk bakmaktadır. Her ülkede olduğu gibi ülkemizde de ihracatın artması yönünde devletimiz birçok destek vermektedir. Bunların birçoğu hibe kapsamındadır. Buda maliyet gibi görünen masrafların ortadan yok olmasını sağlamaktadır.


Sitemizin bu bölümünde devletimiz tarafından firmalara sağlanan desteklerden bahsetmeye çalışacağız. Peki, bu destekler nelerdir; Pazar araştırma desteği, fuar desteği, web sitesi desteği, faizsiz kredi desteği, eximbank kredileri, sertifika desteği gibi desteklerden bahsedebiliriz. Bu desteklerin kapsamı konjonktür gereği revize edilmekte ihracatçıların bu desteklerden en verimli şekilde yararlanması hedeflenmektedir.
Bu noktada en önemli etken bu desteklerden nasıl faydalanacağımız. Her bir desteğin anlatımında siz ziyaretçilerimize başvuruların nasıl yapılacağı, başvurumuzun geri çevrilmemesi için gerekli püf noktaların neler olduğundan da bahsetmeye çalışacağız.