İthalat

İthalat kısaca bir malın ülke sınırları dışından alınıp millileştirerek ülke sınırları içine sokmaktır. Genel olarak baktığımızda ithalat yapmak insanlara çok basit geldiğinden direk ürün almak için firma araştırmaya başlarlar ve ülke olarak ta ilk olarak bakacakları ülke ÇİN olacaktır. Buda en başta yanlış bir yol izlenerek tüm çabaların boşa gitmesine sebebiyet vermekte ve birçok araştırma sadece zaman kaybettirmektedir.

Yukarda bahsettiğimiz durum şu soruyu akla getirmekte “Peki, ama bu işi nasıl yapacağız?”. İşte sitemizin bu bölümünde siz ziyaretçilerimize bunu aktarmaya çalışacağız. İthalatçı nasıl olunur, bir mal ithal edilirken nelere dikkat etmeli, ithal malın maliyetini ne gibi faktörler etkiler gibi konulardan bahsederek siz ziyaretçilerimizin ithalat konusunda daha doğru adımlar atmasına katkıda bulunmaya çalışacağız.

Bunlara ek olarak Dahilde İşleme İzin Belgesi (DİİB) gibi belgeler kullanılarak nasıl ithalat yapılır, gidilebilecek fuarlar, mevzuatta yapılan değişikler gibi konular hakkında da sizlere bilgi aktarmaya çalışacağız. Ayrıca sizlerden gelecek talepleri de karşılama noktasında destek hattımız ile yardımcı olmaya çalışacağız.